Haveryoghurt is misschien niet het eerste waar je aan denkt als je het over plantaardige yoghurt vervangers hebt. De bekendste is natuurlijk sojayoghurt en ook kokosyoghurt zie je steeds vaker.
Haveryoghurt is echter bijzonder simpel te maken omdat je geen “starter” nodig hebt. Het enige wat je nodig hebt is havermout en water.
De lactobacillus bacteriën (die de yoghurt maken) komen van nature voor in de lucht en onze omgeving. Ze leven op zetmeel, water en vezels. Ze produceren dan een melkzuur: dit onderdrukt de groei van ongewenste bacteriën en schimmel, maar zorgt ervoor dat de haver gaat fermenteren waardoor je een soort yoghurt krijgt die goed is voor ons spijsverteringsstelsel, darmen en lichaam.
Wat heb je nodig voor je haveryoghurt
150 gram havermout, water en een beetje geduld.
Dag 1:
Spoel en reinig de havermout in een zeef. Doe de havermout in een glazen pot en zet maximaal 1 cm onder water. Week voor minimaal 8 uur (of 1 nacht). Voeg wat water toe gedurende deze tijd wanneer al het water opgezogen wordt. Er moet een klein laagje bovenop blijven liggen. Zorg er echter voor dat je niet teveel water toevoegt want dan wordt je haveryoghurt te dun.
Dag 2:
Doe de haverout samen met het weekwater in de blender. Blendt tot het een gladde zachte massa wordt. Vind je de massa te dik voeg dan een klein beetje water toe tot je de gewenste dikte hebt gekregen. De dikte blijft tijdens het verder proces gelijk, de yoghurt wordt dus niet meer dikker of dunner.
Doe de romige havermout massa in een glazen pot en dek losjes af met bijvoorbeeld kaasdoek of een luchtige theedoek (het moet kunnen ademen, maar er mag geen vuil in komen).
De pot moet op kamertemperatuur blijven en roer het nu ’s ochtends en ’s avonds met een houten lepel, het yoghurt proces gaat nu beginnen.
Dag 3 – 5:
elke dag 2 x roeren en proeven of de smaak al naar wens is en je de haveryoghurt zuur genoeg vindt.
Wanneer je de yoghurt zuur genoeg vindt kun je de pot afsluiten en in de koeling ongeveer een week bewaren.
De yoghurt smaakt naar een combinatie van havermout en yoghurt en is heerlijk als snel en voedzaam ontbijt met wat granola, fruit en jam. Je kunt het ook nog zoeten met een beetje ahornsiroop of dadelsiroop.
Met havermout kan je ook een heerlijk havermout ontbijt maken. Zoals deze overnight oats.
Sonja
op 16 Jul 2017Jeffrey
op 19 Apr 2018Simon Aernout Tire
op 24 Jul 2018Monica-Can
op 01 Aug 2018Monica-Can
op 01 Aug 2018Thea
op 11 Apr 2019Renata
op 21 Dec 2020Marina
op 16 Mar 2021Anke
op 12 Jan 2022marita-coolen@hotmail.com
op 16 Feb 2022Monica Can
op 07 Mar 2022Andrea Eschler
op 11 Dec 2022Monica Can
op 12 Dec 2022